Vizos ir pasai

Vykstant į kelionę turistas privalo turėti šiuos dokumentus: galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kelionės bilietus, vizą, draudimo polisą ir/ar kitus dokumentus, kurie būtini atitinkamos kelionės metu.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis reikalingas pasas arba asmens tapatybės kortelė. Valstybių, kurios Lietuvos Respublikos asmens tapatybės korteles pripažįsta galiojančiomis kelionėms, sąrašas pateikiamas interneto svetainėje www.urm.lt.

Keliaujant už Europos Sąjungos ribų, kiekvienas turistas privalo turėti galiojantį pasą. Jis turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos. Aukščiau išvardinti reikalavimai dėl būtino asmens dokumento taip pat taikomi vaikams iki 2 metų.

Keliautojai vizomis privalo pasirūpinti patys, jeigu vykstama į šalį, kur reikalingos vizos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kiekvienos valstybės vizų išdavimo tvarka ir sąlygos skiriasi.

Išsamesnė informacija apie vizas pateikiama Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt (pasirinkus dominančią šalį iš pateikto sąrašo).


Į Egiptą vykstančių turistų vizų tvarka

Kelionių organizatoriaus „Coral Travel Lithuania“ skrydžiams į Hurgadą (Egiptas) vizos yra klijuojamos Hurgados oro uoste kelionių organizatoriaus atstovų. Turistai, kurie vizų neįsigijo kelionės pirkimo metu, jas turės įsigyti Hurgados oro uoste.

Vizos kaina gali keistis, priklausomai nuo Egipto oficialių institucijų sprendimo. Turistui prieš išvykstant į kelionę sumokėjus už vizą, bet iki kelionės pradžios priimančios valstybės oficialių institucijų sprendimu pasikeitus vizos kainai, turistas privalo sumokėti padidėjusios vizos kainos skirtumą. Nesumokėjus padidėjusios vizos kainos skirtumo, turistas privalės įsigyti naują vizą nuvykęs į Egiptą. Turistinė Egipto viza galioja 30 dienų nuo atvykimo į Egiptą.

Svarbi informacija ne Lietuvos Respublikos piliečiams: asmenys be pilietybės (aliens), turintys leidimą gyventi Lietuvos, Estijos, Latvijos Respublikoje ar kitoje valstybėje, ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, vykstant į Egiptą privalo iš anksto gauti Egipto vizą Egipto Arabų Respublikos ambasadoje; asmenys, vykstantys į Egiptą su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu, taip pat Baltarusijos piliečiai, įsigiję ne iš anksto organizuotą turistinę kelionę, bet atskirą turizmo paslaugą (tik skrydį arba tik apgyvendinimo paslaugą), vizą privalo gauti artimiausioje Egipto Arabų Respublikos ambasadoje. Šiems asmenims įsigyti vizos nuvykus į šalį galimybės nėra. Lietuvos Respublikos piliečiai tai padaryti gali Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Danijoje, o Baltarusijos piliečiai – Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Maskvoje, Rusijoje.

Asmenims, turintiems laikiną ar diplomatinį pasą, prieš įsigyjant kelionę į kitą šalį rekomenduojame susisiekti su priimančios šalies diplomatine atstovybe, atsižvelgiant į galimus formalius apribojimus, susijusius su tokiu pasu. Be to, užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Informaciją apie vizų išdavimo bei sienų kirtimo tvarką (tiek Lietuvos, tiek ne Lietuvos piliečiams), galite sužinoti kreipiantis į kelionių pardavimo agentą arba atitinkamos šalies diplomatinę atstovybę, taip pat interneto svetainėse www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.

Kelionių organizatorius „Coral Travel Lithuania“ neprisiima atsakomybės už turistus, kuriems nebus leista vykti į kelionę dėl ne nuo organizatoriaus priklausančių aplinkybių.