Vizos ir pasai

Vykstant į kelionę turistas privalo turėti šiuos dokumentus: galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kelionės bilietus, vizą, draudimo polisą ir/ar kitus dokumentus, kurie būtini atitinkamos kelionės metu.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis reikalingas pasas arba asmens tapatybės kortelė. Valstybių, kurios Lietuvos Respublikos asmens tapatybės korteles pripažįsta galiojančiomis kelionėms, sąrašas pateikiamas interneto svetainėje www.urm.lt.

Keliaujant už Europos Sąjungos ribų, kiekvienas turistas privalo turėti galiojantį pasą. Jis turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos. Aukščiau išvardinti reikalavimai dėl būtino asmens dokumento, taip pat, taikomi vaikams iki 2 metų.

Keliautojai vizomis privalo pasirūpinti patys, jeigu vykstama į šalį, kur reikalingos vizos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kiekvienos valstybės vizų išdavimo tvarka ir sąlygos skiriasi.

Išsamesnė informacija apie vizas pateikiama Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt (pasirinkus dominančią šalį iš pateikto sąrašo).

Svarbi informacija ne Lietuvos Respublikos piliečiams: asmenys, turintys diplomatinį arba tarnybinį pasą, asmenys be pilietybės (angl. Aliens) bei Baltarusijos Respublikos piliečiai, vykstantys į Egiptą, viza privalo pasirūpinti iš anksto artimiausioje Egipto Arabų Respublikos ambasadoje, nes nėra galimybės įsigyti vizą atvykus į šalį. Skrydį vykdanti aviakompanija ir/ar pasienio tarnyba turi teisę paprašyti parodyti vizą prieš skrydį ir atsisakyti leisti skristi, jeigu turistas jos neturi. Lietuvos Respublikos piliečiai reikalingą vizą gali įsigyti Egipto Arabų Respublikos ambasadoje Danijoje, o Baltarusijos piliečiai reikalingą vizą gali įsigyti Egipto Arabų Respublikos ambasadoje Maskvoje, Rusijoje.

Asmenims, turintiems laikiną ar diplomatinį pasą, kelionių į kitas šalis rekomenduojame prieš įsigijant kelionę susisiekti su priimančios šalies diplomatine atstovybe, atsižvelgiant į galimus formalius apribojimus, susijusius su tokiu pasu. Be to, užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Informaciją apie vizų išdavimo bei sienų kirtimo tvarką (tiek Lietuvos, tiek ne Lietuvos piliečiams), galite sužinoti kreipiantis į kelionių pardavimo agentą arba atitinkamos šalies diplomatinėje atstovybėje, taip pat interneto svetainėse www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.

Kelionių organizatorius „Coral Travel Lithuania“ neprisiima atsakomybės už turistus, kuriems nebus leista vykti į kelionę dėl ne nuo organizatoriaus priklausančių aplinkybių.