Situacija pasaulyje nuolat keičiasi, o kartu su ja kinta ir keliavimo saugumo reikalavimai. Planuojant kelionę, prašome vadovautis atsakingų institucijų rekomendacijomis. Būkime sąmoningi ir saugokime vieni kitus.

Galiojant Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijai susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į nuo COVID-19 paveiktas šalis, keliautojas prisiima visas galimas rizikas ir neigiamas pasekmes, susijusias su turizmo paslaugų teikėjų nustatytais papildomais saugumo reikalavimais ir/ar įvestais paslaugų teikimo pakeitimais, kurių apimtis priklausys nuo priimančioje šalyje įtvirtinto teisinio reglamentavimo.

Kad kelionė vyktų sklandžiai, susipažinkite su nuolat atnaujinama informacija keliaujantiems bei patikrinkite galiojančius atvykimo į šalį reikalavimus LR Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje www.urm.lt bei parsisiųskite programėlę „Keliauk saugiai“.

Keliautojai vykstantys į Turkiją per paskutines 72 val. iki atvykimo į šalį privalo užpildyti ir pateikti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form). Pildant Keliautojo atvykimo formą, būtina nurodyti miestą ir viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Miesto laukelyje turi būti įvesta ANTALYA, o visi viešbučių Turkijoje adresai pateikiami ČIA. Užpildžius anketą, kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus) bus suformuotas HES (Hayat Eve Sigar) kodas. Dokumentą su šiuo kodu reikia atsisiųsti ir pateikti atvykus į šalį (atspausdintą arba atsisiųstą telefone). Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Prieš sugrįžtant į Lietuvos Respubliką, visus tuo metu galiojančius atvykimo į šalį reikalavimus rasite Nacionaliniame visuomenės sveikatos centro www.nvsc.lrv.lt puslapyje. Jame pateikiamas paveiktų šalių sąrašas yra nuolat atnaujinamas.

Grįžtantieji į Lietuvos Respubliką dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Jei pildydami anketą dar neturite Jums priskirtos sėdėjimo vietos, privalomame langelyje "Sėdėjimo vieta" įrašykite "No seat". Gautą elektroninį patvirtinimą (QR kodą) išsaugokite - jį reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.

KELIONIŲ DRAUDIMAS

Kelionių organizatorius „Coral Travel Lithuania“ rekomenduoja įsigyti medicininių išlaidų kelionės metu draudimą, kuris atlygina užsienyje suteiktos būtinosios medicininės pagalbos bei repatriacijos išlaidas. Taip pat susipažinti su aktualiu būtinosios medicininės pagalbos draudimu COVID-19 protrūkio metu ir kitomis draudimo rūšimis, kaip neįvykusios kelionės draudimas, kelionės jungties praradimo draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei kitus draudimus. Rekomenduojame išnagrinėti draudimo sąlygas bei išimtis ir įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą.

 • Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Sveikatos draudimą galima įsigyti oficialioje Turkijos svetainėje.
 • Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga, gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Taip pat, viešbučiai Turkijoje nėra įpareigoti padengti apgyvendinimo išlaidas asmenims, kurie dėl patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos. Gydymo išlaidas ligoninėje ir apgyvendinimo viešbutyje išlaidas izoliacijos laikotarpiu (viršijančias planuojamų atostogų trukmę) dengia keliautojas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po izoliacijos nėra dengiamas draudimo. Kelionių organizatorius „Coral Travel Lithuania“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą. Esant galimybei, kelionės paketą įsigijusiems keliautojams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių. Jei kelionės paketą įsigijusiems keliautojams nebus įmanoma pasiūlyti grįžimo užsakomaisiais „Coral Travel Lithuania“ skrydžiais, bus ieškoma alternatyvų grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.

Draudimai, kuriuos verta įsigyti

 • Turistų apsaugos ir paramos draudimas (Tourist Protection and Support Insurance) padengs apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas. Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja 30 d. Draudimo kaina nuo 15 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).
 • Apgyvendinimo paramos draudimas (Accommodation Support Insurance) padengs apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR). Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja kelionės metu. Draudimo kaina nuo 43,50 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).
 • Bendradarbiaudami su Baltijos šalių draudimo lyderiu „BTA“, siūlome pasirinkti Jūsų poreikius atitinkančią draudimo rūšį. Čia rasite medicinos išlaidų draudimą su įskaičiuota COVID-19 rizika. Nuo kokių rizikų galima apsidrausti skaitykite plačiau.
 • Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po izoliacijos išlaidų. Daugiau informacijos rasite oficialioje Turkijos svetainėje.

Svarbu! Dokumentai kelionėje

Prieš išvykstant į kelionę prašome pasirūpinti savo ir savo šeimos saugumu, vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka.

Su savimi turėkite:

 • Kelionės dokumentus
 • Asmens dokumentą/pasą (galiojantį ne mažiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos)
 • COVID-19 tyrimo sertifikatą, jeigu jis yra būtinas
 • QR kodą (vykstantiems į Turkiją – HES kodą). Gautą QR (HES) kodą reikės pateikti įlaipinimo metu.
 • Rekomenduojame įsigyti kelionės draudimą.

KELIONĖS METU

Oro uoste ir lėktuve būtina laikytis higienos rekomendacijų ir nurodymų:

 • Dėvėti kaukes visose viešose erdvėse;
 • Dezinfekuoti rankas;
 • Išlaikyti atstumą tarp kitų keleivių;
 • Atvykus į šalį būtina laikytis tos šalies vidaus taisyklių: dėvėti kaukes ten, kur prašoma, pvz. išėjus iš viešbučio teritorijos. Atvykimo į šalį metu Jums bus suteikta visa informaciją apie šalyje galiojančius reikalavimus, susijusius su COVID-19 prevencija.

Izoliacijos sąlygos viešbučiuose:

 • Jeigu „Coral Travel Lithuania“ svečiui kelionės metu bus diagnozuotas COVID-19, tačiau gydymas sveikatos priežiūros įstaigoje nėra būtinas, jam gali būti suteikiamas nemokamas apgyvendinimas viešbutyje būtinos izoliacijos laikotarpiui;
 • Viešbučių, kuriuose izoliacija diagnozavus COVID-19 yra nemokama, sąrašą rasite čia;
 • Svečių izoliacijai yra paskiriami tik viešbučio nustatyti kambariai. Priskirtų kambarių tipas gali nesutapti su svečių apgyvendinimui užsakytu kambario tipu;
 • Izoliacijos metu svečiams bus teikiamos viešbučio numatytos kambario valymo ir maitinimo paslaugos. Izoliacijos metu alkoholis neteikiamas;
 • Įgalioti Turkijos institucijų atstovai gali bet kada atlikti izoliacijos patikrinimus ir esant poreikiui apsilankyti izoliavimo kambariuose;
 • Priklausomai nuo viešbučio užimtumo arba esant kitokiems Turkijos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymams, viešbučiai turi teisę už izoliacijai priskirtus kambarius imti papildomą mokestį.

Saugios kelionės ir nuostabių įspūdžių Jums linki „Coral Travel Lithuania“.

Su mumis kiekviena kelionė ypatinga!