Turkija Side Keliones Coral Travel Lithuania
SIDĖ
Čia praeitis susitinka su dabartimi

Atostogos Sidėje

Turkijos pietuose esantis miestas mena ilgą istoriją, kurios pėdsakai matomi ir šiandien. Atostogos Sidės mieste pirmiausia yra galimybė pamatyti senovės objektų griuvėsius (kalbant apie persų, graikų, romėnų palikimą). Antikiniame mieste buvo garsi piratų rezidencija – čia buvo prekiaujama vergais. Šiuo metu regionas yra populiari turistų lankoma vieta, kuri stebina neįprastu kraštovaizdžiu. Prie kranto yra smėlėti paplūdimiai, apelsinmedžiai, o žydras vanduo yra rojus vandens sporto mėgėjams. Siaurose gatvelėse yra įsikūrę daugybę kavinių, restoranų, taip pat parduotuvių su suvenyrais ir kulinarijos patiekalais. Atostogos Sidės mieste suteiks puikią galimybę paragauti regioninių patiekalų, tokių kaip kebabai, koldūnai, įdaryti daržovėmis ar mėsa. Virtuvėje naudojami vietinių plantacijų vaisiai ir daržovės tokie kaip paprikos, pomidorai, moliūgai, cukinijos, figos ar alyvuogės.


Sidė 2021

Turkija jau tapo populiaria lietuvių atostogų kryptimi. Kaip patyrę organizatoriai, mes atkreipiame dėmesį į daugybę detalių, taip stengdamiesi užtikrinti, kad Jūs ilsėtumėtės be jokių rūpesčių. Jei norite stebuklingų atostogų, Sidė yra labai geras pasirinkimas. Vietovė išsiskiria daugybe senovės paminklų. Čia rasite teatro, bibliotekos, Atėnės ir Apolono šventyklos griuvėsius. Mieste yra ir agora su daugybe kolonų. Taip pat verta apsilankyti romėnų pirties pastate įsikūrusį Senienų muziejų.

Šis Turkijos regionas taip pat yra puiki vieta vykstant į tolimesnes keliones. Daugiau nei 30 km nuo Aspendos kurorto yra romėnų amfiteatro, kadaise talpinusio maždaug 15 tūkstančių žiūrovų, liekanų. Jo apylinkėse buvo pastatyta moderni arena, kurioje organizuojama daugybė kultūrinių renginių, įskaitant Tarptautinį operos ir baleto festivalį. Adrenalino mėgėjams siūlome leistis pripučiamais plaustais, grožintis Koprulu kanjonu. Nuostabus prisiminimas liks apsilankius delfinariume. Tai ypač puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais.

Naudinga informacija apie Sidę

  • Gyventojų skaičius: apie 18 000 gyventojų
  • Skrydis iš Vilniaus: apie 3 val.
  • Geografija: Sidė mietas nuo Antalijos regiono nutolęs 75 km
  • Valiuta: Turkijos lira (daugumoje vietų galite atsiskaityti eurais ir doleriais)
  • Viza: norint kirsti Turkijos sieną užtenka galiojančio paso (turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos)
  • Laikas: skirtumas su Lietuva +1 valanda (žiemą), o vasarą laikas yra tas pats
  • Religija: oficialiai Turkija yra pasaulietinė valstybė, tačiau 99% turkų išpažįsta islamą
  • Žemynas: daugiau nei 97% Turkijos teritorijos yra Azijos žemyne.
  • Kalba: turkų, tačiau be problemų susikalbėsite anglų ar rusų kalbomis
Sidė - žemėlapis
Orai
Sidė
Šiuo metu
19/08/2022
keli debesys

saulėtekis : 06:15:09
saulėlydis : 19:42:11

temperatūra
27oC
20/08/2022
šeštadienis
giedra

temperatūra

diena
31oC

naktis
28oC
21/08/2022
sekmadienis
keli debesys

temperatūra

diena
30oC

naktis
28oC
22/08/2022
pirmadienis
giedra

temperatūra

diena
30oC

naktis
27oC
23/08/2022
antradienis
giedra

temperatūra

diena
29oC

naktis
26oC
24/08/2022
trečiadienis
giedra

temperatūra

diena
29oC

naktis
26oC

Klimatas Sidėje

Sidėje vyrauja subtropinis klimatas, išsiskiriantis saulėtu ir šiltu oru bei švelniomis žiemomis. Šalčiausias laikas yra sausis - temperatūra būna apie 15 laipsnių Celcijaus. Jei planuojate atostogas, apsilankykite Sidėje nuo balandžio iki spalio mėn. Tai laikotarpis, kai saulė šviečia daugiau nei 10 valandų per dieną, o temperatūra viršija 25 laipsnius Celcijaus (šilčiausiais mėnesiais temperatūra viršija 30 laipsnių Celcijaus). Tai yra optimaliausios sąlygos degintis ir maudytis jūroje, tačiau neužmirškite pasiimti kremus su aukštu apsaugos filtru, kad apsisaugotumėte nuo UV spindulių.

Regionai Sidėje

Senovinio miesto dalis, esanti Viduržemio jūros pakrantėje, nusipelno keliautojų dėmesio. Jūs galite be Apolono šventyklos liekanų pamatyti ir kitų istorinių paminklų.

Rekomenduojami pasiūlymai
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Rekomenduojami viešbučiai Sidėje

Parinkti viešbučiai šiame regione Jums garantuos apgyvendinimą žinomose viešbučių tinkluose. Sidė 2021 pasiūlyme rasite viešbučius skirtus šeimoms su vaikais, poroms ar draugų grupėms, taip pat pavieniams keliautojams.