Turkija Bodrumas Keliones Coral Travel Lithuania
BODRUMAS
Rojus vandens pramogų mėgėjams

Atostogos Bodrume

Egėjo jūros pakrantė yra viena vaizdingiausių vietų. Bodrumas įsikūręs ant garsaus antikinio miesto Halikarnaso griūvėsių, laikomas gražiausiu kurortu regione. Daugybę saulėtų dienų per metus, žavingi paplūdimiai ir žydra jūra, gerai išvystyta viešbučių infrastruktūra, gražus uostas ir garsioji pilis, iškilusi virš miesto, kaskart vilioja turistus iš viso pasaulio.


Atostogos Bodrume

Šioje Turkijos dalyje rasite slėnius, išmargintus baltais namais, uolėtas įlankėles su uždarais paplūdimiais, šiltą turkio spalvos jūrą ir senovės laikų istoriją. Jei į Bodrumą vykstate pirmą kartą, verta praleisti šiek tiek laiko pačiame mieste. Būtina pamatyti Šv. Petro pilį, kuri yra miesto ir jame įsikūrusio archeologijos muziejaus veidas, taip pat iš balto marmuro pagaminto mauzoliejaus griuvėsius (Mausolus ir jo žmona Artemisia), kurie kadaise priskirti septyniems pasaulio stebuklams. Nusipelno Jūsų dėmesio ir amfiteatras integruotas į kalno šlaitą, iš kurio atsiveria žavus miesto vaizdas. Sakoma, kad jis vienu metu galėjo talpinti net 12 000 žiūrovų. Pačiame mieste šurmuliuoja gyvenimas. Daugybė restoranų, tiekiančių šviežias jūros gėrybes, karaokės klubai bei barai, grojantys įvairaus stiliaus muziką. Miestas tituluojamas Turkijos naktinio gyvenimo sostine, kurioje vakarėliai niekada nesibaigia.

Bodrumas taip pat yra viena didžiausių jachtų prieplaukų Egėjo jūros pakrantėje, iš kurios galima leistis į kruizą po Graikijos Koso ar Rodo salas, ieškant graikiško „kefi“, t. y. gyvenimo džiaugsmo. Vandens sporto mėgėjai ras platų pramogų pasirinkimą, o vandens pramogų ieškantiems, rekomenduojame apsilankyti „Dedemna“ vandens parke, kuris yra tik 8 km nuo miesto ir  savo lankytojams siūlo beprotišką nusileidimą upe, bangų baseinus,  ir vandens kalnelius.

Bodrumas 2021

Kerinčiame Bodrumo regione mes paruošėme platų viešbučių asortimentą nuo 3* iki 5*, siūlančių įvairaus maitinimo tipus arba be maitinimo, visų svečių norams įgyvendinti. 

Bodrumas - žemėlapis
Orai
Bodrumas
Šiuo metu
27/01/2023
debesuota

saulėtekis : 07:17:06
saulėlydis : 17:28:47

temperatūra
16oC
28/01/2023
šeštadienis
nepastovus lietus

temperatūra

diena
14oC

naktis
12oC
29/01/2023
sekmadienis
nepastovus lietus

temperatūra

diena
10oC

naktis
11oC
30/01/2023
pirmadienis
debesuota

temperatūra

diena
11oC

naktis
11oC
31/01/2023
antradienis
mažai debesuota

temperatūra

diena
11oC

naktis
10oC
01/02/2023
trečiadienis
debesuota

temperatūra

diena
10oC

naktis
10oC

Naudinga informacija

  • Laikas: skirtumas su Lietuva +1 valanda (žiemą), o vasarą laikas yra tas pats
  • Viza: norint kirsti Turkijos sieną užtenka galiojančio paso (turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos)
  • Skrydis iš Lietuvos: apie 3 val
  • Kalba: turkų, tačiau kurortiniuose regionuose susikalbėsite ir anglų, rusų kalbomis
  • Valiuta: vietinė valiuta yra Turkijos lira. Verta su savimi pasiimti dolerius ar eurus, nes paprastai galite atsiskaityti šiomis valiutomis
  • Religija: Turkija oficialiai yra pasaulietinė valstybė, tačiau 99% turkų išpažįsta islamą
  • Sostinė: Ankara, bet didžiausias miestas yra Stambulas (apie 12 mln. gyventojų)
  • Klimatas: čia vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Čia verta ilsėtis ne tik vasaros mėnesiais, bet ir pavasarį ar ankstyvą rudenį. Atostogų sezonas čia prasideda nuo gegužės, šilčiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis, kai termometro stulpelis viršija 32 laipsnius šilumos. Tačiau nereikia išsigąsti, kadangi dėl mažos oro drėgmės karštį čia pakelti yra daug lengviau nei Lietuvoje.

Regionai Bodrume

Vaizdinga įlanka apsupta mandarinų, pušų ir alyvmedžių giraičių, smėlio paplūdimiai - tai vienas iš Bodrumo regionų - Bitezas. Palei paplūdimį išsidėstę viešbučiai dažniausiai orientuojasi į šeimų su vaikais poilsį. Akyarlar yra nedidelis pajūrio kaimas, esantis Bodrumo pusiasalyje, maždaug 30 km nuo miesto. Kaime vyrauja draugiška ir rami atmosfera, jaukios tavernos ir restoranai, siūlantys gardžius šviežios žuvies ir jūros gėrybių patiekalus. Poilsiaujant Akyarlar verta pasivaikščioti iki netoliese esančios įlankos, kur senovėje klestėjo Terjeros miestas. Vienas iš populiariausių turistinių kurortų yra Turgutreis, esantis ant jūros kranto, garsėjantis smėlio paplūdimiu. Čia taip pat galitėsite atsipalaiduoti vietinėse tavernose, nusipirkti suvenyrų vietinėse parduotuvėse, pašėlti diskotekose iki paryčių. Iš čia keltu galėsite nuplaukti į Datçą, Didimą, Kušadasį, Marmarį ar Fetijos regioną. O Yalikavak mieste mėgausitės ilgais, smėlio/žvyro paplūdimiais, rasite didžiausią pusiasalio turgų ir prekybos centrą, kuriame gausu kavinių ir tavernų. Už 8 km nuo Bodrumo miesto įsikūrusi gyvenvietė Torba atstos Jums oazę su nedideliu jaukiu paplūdimiu, parduotuvėmis ir tavernomis, išsidėsčiusiomis palei gatves.

Rekomenduojami pasiūlymai
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty