Turkija Antalija Keliones Coral Travel Lithuania
ANTALIJA
Kurortas, apsuptas kalnų

Atostogos Antalijoje

Pajūrio gatvės, besimaudančios saulėje, kvapą gniaužiantys paminklai, krištolinė jūra, kurią iš 3-jų pusių supa aukšti kalnai, garantuoja nuostabius vaizdus. Čia – tikrai nepakartojama atmosfera. Miesto legenda byloja, kad Pergamo karalius Atalas II įsakė pavaldiniams rasti rojų žemėje ir taip 159 m. buvo įkurta Antalija.


Atostogos Antalijoje

Antalija laikoma Turkijos Rivjeros sostine, kur beveik 300 dienų per metus šviečia saulė. Šis regionas garsėja citrusinių augalų plantacijomis, o miesto simbolis yra apelsinas, todėl miesto žiedinėse sankryžose galite pamatyti dideles oranžines orbas. Nuo 1963 m. Antalijoje vyksta kino festivalis „Auksinis apelsinas“ („Altin Portakal Filim Festivali“), kuriame rodomas Europos ir Azijos kinas.

Romėnų laikų paminklų derinys su Rytų architektūra suteikia žavesio istorinei miesto daliai. Siauros gatvelės, mediniai namai, senosios mečetės ir parduotuvės sukuria nepakartojamą šios vietos atmosferą. Antalijos skiriamasis ženklas yra minaretas Yivli Minare. Jį pastatė Seljuko sultonas Aladinas Keykubadas I. Minareto struktūrą sudaro raudonos plytos ir mėlynai žalios fajanso plytelės, o minareto aukštis yra 38 metrai. Taip pat verta paminėti Laikrodžio bokštą ir Tekeli Konaklari – restauruotų medinių Osmanų namų rajoną, kuriame kažkada gyveno Antalijos paša. Uoste prie pat jūros yra Hidirlik Kulesi bokštas, kuris iš pradžių tarnavo kaip švyturys, o II-ame amžiuje po Kristaus atliko apsauginę funkciją. Pažymėtini ir Adriano vartai, kurie yra vienas įdomiausių romėnų laikų (II a. pr. Kr.) paminklų pastatytų valdovo vizitui Atalijoje atminti. Vartai susideda iš trijų to paties aukščio arkų ir keturių joninių kolonų. Ant senovinės gatvės fragmento po arka padengtu stiklu, galite pamatyti senovės pirklių ir keliautojų, važiuojančių į Antaliją, drožinius. Netoli Antalijos, Aspendos mieste, yra geriausiai išsilaikęs romėnų amfiteatras nuo 160 m., garsėjantis labai gera akustika. II-ame amžiuje Aspendos buvo labai svarbus regiono miestas. Jį sunaikino, o paskui romėnai atstatė, todėl mieste iki mūsų laikų išliko Romos laikų paminklų. Apie 20 km nuo Antalijos rasite senovinio Pergos miesto, kuris savo laiku buvo vienas gražiausių Mažosios Azijos miestų, griuvėsius. Nuo seniausių laikų geriausiai išsilaikę teatras ir stadionas.

Viena iš daugelio miesto lankytinų vietų yra Düden ir Kurşunlu kriokliai. Taip pat verta pamatyti Karaalioglu parką, esantį į rytus nuo uosto, su egzotiškais žiedais ir datulių palmėmis bei iš kurio atsiveria puikus vaizdas į kalnus ir Antaliją.

Antalija 2021

Antalija yra ne tik turizmo centras, bet ir tarptautinių kongresų bei svarbių verslo susitikimų vieta. 2021 m. vasaros sezonui paruošėme 5* prabangius viešbučius Antalijos regione pagal programas „ultra viskas įskaičiuota“ ir „viskas įskaičiuota“, išsidėsčiusius vaizdinguose Kundu ir Laros regionuose palei paplūdimį.

Antalija - žemėlapis
Orai
Antalija
Šiuo metu
27/01/2023
debesuota su pragiedruliais

saulėtekis : 07:03:48
saulėlydis : 17:16:03

temperatūra
16oC
28/01/2023
šeštadienis
lengvas lietus

temperatūra

diena
15oC

naktis
12oC
29/01/2023
sekmadienis
lengvas lietus

temperatūra

diena
14oC

naktis
11oC
30/01/2023
pirmadienis
lengvas lietus

temperatūra

diena
13oC

naktis
11oC
31/01/2023
antradienis
lengvas lietus

temperatūra

diena
13oC

naktis
11oC
01/02/2023
trečiadienis
lengvas lietus

temperatūra

diena
13oC

naktis
10oC

Naudinga informacija

  • Laikas: nesiskiria nuo Lietuvos (vasaros) laiko
  • Viza: vizos nereikia. Pakanka paso, galiojančio mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos
  • Skrydis iš Vilniaus: apie 3 val.
  • Kalba: turkų, tačiau turistinėse vietose susikalbėsite anglų ir rusų kalbomis
  • Valiuta: vietinė valiuta yra Turkijos lira. Verta turėti dolerių ar eurų, nes paprastai galite atsiskaityti šiomis valiutomis
  • Religija: Turkija oficialiai yra pasaulietinė valstybė, tačiau 99% turkų išpažįsta islamą
  • Sostinė: Ankara, tačiau didžiausias miestas yra Stambulas (maždaug 12 mln. gyventojų)
  • Antalijos klimatas: atostogų sezonas Antalijoje prasideda balandžio mėnesį ir tęsiasi iki spalio pabaigos. Dauguma paplūdimio mėgėjų atostogauja liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Verta apsvarstyti galimybę išvykti ir ne sezono metu. Tada dar nėra taip karšta, tačiau galima pasimėgauti jūra bei saulės voniomis.

Antalijos paplūdimys

Ilgiausias, populiariausias ir maloniausias Antalijos paplūdimys yra Konyaalti Plaji, kuris yra rytinėje miesto dalyje, krantas akmenuotas. Mažasis Marmeli Banyo paplūdimys yra arčiausiai miesto centro. Smėlėtas paplūdimys Lara Plaji yra rytinėje miesto dalyje, apie 11 km nuo centro. Jo apylinkėse yra daugybė prabangių viešbučių, į kuriuos turistai atvyksta vasaros atostogų.

Rekomenduojami pasiūlymai
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty

Rekomenduojami viešbučiai Antalijoje

Saulės sklidinos pajūrio gatvės, įspūdingi monumentai, krištolinė jūra ir Tauro kalnai sukuria nepakartojamą Antalijos kraštovaizdį. Pažvelkite į viešbučius, kuriuos rekomenduojame Antalijos regione, ir mėgaukitės saulėtomis ir linksmomis atostogomis.